Pracownicy Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły oraz nasi sympatycy tradycyjnie powalczą o pieniądze na inwestycje w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tym razem w związku z naszą placówką zgłoszone zostały trzy projekty. Zachęcamy do wspierania szpitala i składania podpisów pod naszymi propozycjami!

Wśród projektów tzw. „twardych” znalazła się propozycja o nazwie „Ambulatoryjna diagnostyka obrazowa dla mieszkańców Świnoujścia”. Chodzi o zakup aparatu RTG do zdjęć kostno-płucnych i pantomografu. Aparat radiografii cyfrowej wraz z detektorem, duplikatorem i stacją lekarską oraz aparat cyfrowej panoramy, to rozwiązanie pozwalające na szeroki dostęp dla pacjentów, poszukujących szybkich badań, do dalszego procesu leczenia.

- Obecny aparat jest już stary i kończy się możliwość jego serwisowania. Ideą projektu jest wzbogacenie oferty medycznej dla mieszkańców miasta poprzez zakup nowego, w pełni cyfrowego sprzętu, dzięki któremu będziemy mogli wykonać m.in. zdjęcia kostno-płucne dzieciom - mówi lek. Grzegorz Koss, radiolog, autor wniosku - W ramach projektu zakupiony zostanie także pantomograf, czyli specjalistyczne urządzenie do wykonywania zdjęć RTG panoramicznych uzębienia - dodaje.

W budżecie obywatelskim walczymy o milion złotych na zakup tego specjalistycznego sprzętu do pracowni RTG. Jak mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły do tej pory mieszkańcy chętnie wspierali projekty związane ze szpitalem.

- Zarówno pracownicy szpitala, współpracownicy, ale także społecznicy i zwykli mieszkańcy Świnoujścia wkładali wiele pracy, żeby nasze projekty wygrywały budżety obywatelskie podczas poprzednich edycji. Także tym razem chcemy skorzystać z szansy. Każdy głos się liczy - mówi Dorota Konkolewska.

Kolejny z projektów „twardych” jest autorstwa Agnieszki Rachtan, fizjoterapeutki i radnej miejskiej oraz Piotra Raszke. W ramach projektu „Zdrowy Senior” mogą zostać zakupione profesjonalne łóżka lecznicze dla pacjentów-seniorów do sali nadzoru kardiologicznego i dla pacjentów-seniorów z otyłością. Wartość projektu to 99 tysięcy złotych.

Nasza trzecia propozycja to projekt o nazwie „Bliżej natury - więcej radości”. Tym razem jest to projekt tzw. „miękki”, czyli nieinwestycyjny. Jego autorką jest Marzena Kowalska, pedagog,  certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Zadanie zakłada działania i zajęcia terapeutyczne dla pacjentów szpitala ze szczególnym uwzględnieniem pacjentów Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Rehabilitacyjnego dla Dorosłych. Terapia to 48 spotkań dla ok. 480 osób w okresie od maja do października przyszłego roku. Projekt zakłada przygotowanie terenu zielonego do terapii na wolnym powietrzu oraz sprzętu niezbędnego do jej prowadzenia. Wartość projektu to 40 tysięcy złotych.

Głosowanie zaczyna się w najbliższy czwartek (23 września) i potrwa do 7 października. Na bieżąco będziemy informować Państwa o naszych działaniach związanych ze zbieraniem podpisów na stronie internetowej szpitala i w mediach społecznościowych. Już teraz zachęcamy Państwa, żeby mieć na uwadze nasze projekty.

Głosować można:

1)  na Stanowisku Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/5;

2)  w Informacji Turystycznej, Plac Słowiański 6/1;

3)  w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Piłsudskiego 15;

4)  w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 1 – Osiedle Przytór-Łunowo, ul. Zalewowa 40;

5)  w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 2 – Osiedle Warszów, ul. Sosnowa 18;

6)  w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 3 – Osiedle Karsibór, ul. 1 Maja 40;

7)  drogą elektroniczną, przesyłając wypełnioną, zeskanowaną kartę do głosowania na adres wo.kancelaria@um.swinoujscie.pl lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie ePUAP na formularzu „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”;

8)  poprzez przesłanie na adres Urzędu Miasta Świnoujście (ul. Wojska Polskiego 1/5, 72-600 Świnoujście) karty do głosowania z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski 2021 r.”. Za datę oddania głosu w ten sposób uważa się datę stempla pocztowego.

Zachęcamy media do korzystania z powyższej informacji i publikowania jej na stronach internetowych, gazetach i portalach społecznościowych.