Zmieniły się zasady wykonywania testu na obecność koronawirusa. Teraz lekarz podstawowej opieki zdrowotnej będzie mógł wystawić skierowanie na pobranie wymazu.

W 8. dniu kwarantanny otrzymacie Państwo SMS z informacją o kontakcie z lekarzem. Jeśli w wyniku teleporady lub wizyty domowej lekarz POZ uzna, że wystąpiły u Państwa objawy charakterystyczne dla COVID-19, może wystawić skierowanie na zrobienie testu. Lekarz zawiadomi też o tym sanepid.

Lekarz POZ może też skierować na test wcześniej, jeśli źle się Państwo poczujecie.

Potrzebujecie Państwo wyników do pracy, do sanatorium? Można zrobić test w mobilnym punkcie pobrań zlokalizowanym w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o.

Uwaga! do badania potrzebny dokument ze zdjęciem i  nr PESEL.

Mobilny Punkt Pobrań (MPP) znajduje się przy bocznej bramie prowadzącej na teren Szpitala, od ul. Jana z Kolna  (od strony parkingu Szpitala) – czerwony namiot.

Obowiązuje telefoniczna rejestracja - nr tel. do koordynatora 504-470-694 , czynny w godz. 08.00-15.00 i umówienie się na konkretny dzień i godzinę pobrania wymazu we wszystkie dni tygodnia:

poniedziałek – niedziela od godz. 7:30-12:00

Numer rachunku: 58 1440 00030000 0000 1032 5781

Badania komercyjne wykonywane są wg cennika Szpitala.

Dorota Konkolewska