Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. jest w trakcie działań umożliwiających przywrócenie porodów rodzinnych. W chwili obecnej opracowywane są procedury uwzględniające stanowisko Konsultanta Krajowego w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii, oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie Perinatologii z dnia 15.05.2020 r. W celu zmniejszenia ryzyka nieświadomego przenoszenia zakażenia do Oddziału, osoba towarzysząca powinna mieć aktualny wynik testu PCR w kierunku COVID-19 z okresu nie dłuższego niż maksymalnie 3 dni przed porodem, co jest uwzględnione w opracowywanej procedurze.

Zakładamy, iż od 01.07.2020 będziemy gotowi przywrócić porody rodzinne z zachowaniem maksymalnej ochrony pacjentek i personelu.