Najpiękniejsze życzenia dla naszych Położnych!
Drogie Panie, w dniu Waszego święta, dziękując za trud wspierania pacjentek, życzymy samych sukcesów zawodowych i tych na drodze prywatnej, satysfakcji z każdego przepracowanego dnia, dużo szczęścia i codziennej radości.

Prezes Zarządu dr Elżbieta Kasprzak
wraz ze współpracownikami

Dzień Położnej obchodzimy w Polsce 8 maja, w rocznicę urodzin Stanisławy Leszczyńskiej, która jest ikoną położnictwa.

Stanisława Leszczyńska w czasie II wojny światowej pomagała Żydom, za co sama trafiła do obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. Tam, pomimo sprzeciwów niemieckich lekarzy i urągających godności ludzkiej warunków, przyjmowała na świat dzieci więźniarek. Mimo faktu, że groziła jej za to śmierć, starała się zrobić wszystko, by jak najgodniej i najlepiej zaopiekować się ciężarnymi kobietami i przychodzącymi na świat maluszkami. W ciągu dwóch lat przyjęła ponad 3 tysiące porodów. Swoje szokujące wspomnienia spisała w „Raporcie położnej z Oświęcimia”.