BIPBIP

Specjaliści ze Świnoujścia i kliniki na Pomorzanach przebadali ciężarne kobiety. Akcja odbyła się w świnoujskim szpitalu. Pomysłodawcą i organizatorem była lek. Renata Waszczuk – ordynator Oddziału Położniczo – Ginekologicznego Szpitala Miejskiego Sp. z o.o.

- Polskie Towarzystwo Ginekologiczne dokonało zmian w rekomendacjach badań USG kobiet ciężarnych. Dlatego postanowiliśmy wspólnie, w sposób praktyczny sprawdzić nowości i wymienić się doświadczeniami. To było bardzo cenne spotkaniezapewnia ordynator.

Podobnego zdania są pacjentki. Twierdzą, że bardzo chętnie oddały się w ręce aż tylu specjalistów.

- Cieszę się, że aż tylu ginekologów oglądało moje dziecko. Jeszcze nigdy nie miałam tak dokładnego badania. Na monitorze widziałam dokładnie każdy szczegół. Policzyłam nawet paluszkimówiła Jolanta Makar ze Świnoujścia. Oprócz niej szczegółowej diagnostyce poddanych zostało 27 innych świnoujścianek.

Badania możliwe były dzięki firmie, która na potrzeby badań udostępniła lekarzom jedne z najnowocześniejszych w Polsce aparatów USG. Do badań zaproszone zostały ciężarne między 13 a 32 tygodniem ciąży.

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję