BIPBIP

W związku z ryzykiem pojawienia się przypadków zakażenia koronawirusem z Wuhan 2019-n CoV, szpital zamieścił na swoich oficjalnych kanałach komunikacyjnych zalecenia krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych z dnia 31.01.2020, co jest wskazane w nagłówku przedmiotowej informacji. Poniżej przedstawiamy skan zalecenia prof. dr hab. n. med. Andrzeja Horbana.

Taki sposób postępowania dotyczy nie tylko szpitala ale wszystkich podmiotów leczniczych, w tym również Pogotowia Ratunkowego.

Należy podkreślić, iż nasz szpital przyjmie każdego pacjenta, który wrócił z Chin (lub miał kontakt z taką osobą) z objawami wysokiej temperatury, kaszlu, duszności.

Zgodnie z zamieszczoną dn. 25.01.2020 r. na terenie szpitala informacją, wszyscy pacjenci, którzy zgłoszą się do naszej placówki będą objęci opieką według wytycznych krajowego konsultanta oraz głównego inspektora sanitarnego.

dr Elżbieta Kasprzak
Prezes Zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o.

   

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję