Mały Aleksander urodził się w Szpitalu Miejskim im Jana Garduły w Nowy Rok, dokładnie o godzinie 00.01. Jest nie tylko pierwszym dzieckiem urodzonym w 2020 roku w Świnoujściu, ale całej Polsce. Również w Nowy Rok o godzinie 23.25 w naszym szpitalu, jako druga przyszła na świat Michalinka. Dziś na krótko przed wyjściem do domu, dzieci i rodziców odwiedził Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz.
Tradycją jest już, że pierwsze dzieci urodzone w Nowym Roku, odwiedza Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Tym razem towarzyszył mu Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek. Obaj pogratulowali rodzicom narodzin syna, wręczyli też kwiaty i upominki dla chłopca.
W 2019 roku w świnoujskim szpitalu padł rekord. Urodziło się 412 dzieci.