BIPBIP

W poniedziałek 26 sierpnia 2019 roku, w Operze na Zamku w Szczecinie zgromadzono laureatów plebiscytu Hipokrates 2019.

- W życiu już tak jest, że czasami z wyboru, czasami z przypadku, każdy z nas wykonuje inny zawód - otworzył spotkanie marszałek Olgierd Geblewicz.

- Każdy oczywiście zasługuje na najwyższy szacunek, ale jest taka grupa zawodów, które mają szczególny wymiar, bo towarzyszą nam od początku, aż do końca naszych dni. To grupa zawodów, w której potrzebne jest poczucie autentycznej misji, z drugiej strony opanowania, hartu ducha, by w niełatwych sytuacjach pomagać, leczyć i ratować drugiego człowieka. Dlatego z tak wielką satysfakcją objąłem patronat nad tym konkursem, który ma doceniać codzienną pracę tych bohaterów.

Pacjenci głosowali na swoich kandydatów w kategoriach powiatowych i wojewódzkich. Wybierali pielęgniarkę, położną, lekarza rodzinnego, pediatrę, stomatologa, przychodnię, chirurga, ginekologa, kardiologa, ortopedę, dietetyka medycznego, fizjoterapeutę, ratownika medycznego, przychodnię stomatologiczną oraz szpital.

Bardzo nam miło ogłosić, że wśród laureatów znaleźli się medycy reprezentujący nasz szpital: Pielęgniarka Roku - Agnieszka Cieślak-Zazińska (miasto Świnoujście), z finału wojewódzkiego: Położna Roku - Jolanta Ławińska (II miejsce), Ginekolog Roku - Renata Waszczuk (I miejsce) i Ortopeda Roku - Maciej Zgutka (II miejsce) oraz reprezentująca szpital w Kamieniu Pomorskim ale pracująca także u nas, Pediatra Roku - Dorota Subicka (powiat kamieński). 

Po serdecznych gratulacjach dla wszystkim laureatów, dr n. med. Magda Wiśniewska z Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie, dodała:

- Zostaliście docenieni przez najważniejsze osoby w zawodowym życiu, czyli przez waszych pacjentów. Takie plebiscyty jak Hipokrates przywracają wiarę w ludzi. Lekarzom w pacjentów, pacjentom w lekarzy.

Czas między wręczaniem nagród podczas gali umilał Michał Janicki, aktor Teatru Polskiego w Szczecinie, który opowiadał zabawne anegdoty związane z pracownikami ochrony zdrowia.

Hipokratesem Roku (nagrody przyznawanej przez Kapitułę Plebiscytu Hipokrates) został dr n. med. Arkadiusz Kazimierczak, specjalista chirurgii naczyniowej, ogólnej ze szpitala na Pomorzanach w Szczecinie. Nagroda to wyraz uznania dla pionierskich zabiegów przeprowadzonych przez pana doktora i innowacyjności, którą wprowadza na sale operacyjne.

 

fot. GS24.pl

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję