Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp z o. o. otrzymał z Ministerstwa Zdrowia broszurę informacyjną w ramach kampanii "Depresja. Rozumiesz-Pomagasz". Celem kampanii jest pogłębienie świadomości społecznej na temat depresji oraz popularyzacja wiedzy o jej głównych czynnikach ryzyka, objawach, profilaktyce, leczeniu oraz formach wsparcia oferowanych chorym i ich otoczeniu.

Kampania w założeniach niesie za sobą pozytywny przekaz wygranej walki z chorobą, zwracając uwagę publiczną na wybrane grupy o podwyższonym ryzyku zachorowania tj. dzieci i młodzież, kobiety w okresie okołoporodowym, osoby w wieku podeszłym.

Broszury wyłożone są w oddziałach szpitalnych, Centrum Zdrowia Psychicznego oraz Rejestracji.

Więcej informacji na stronie internetowej www.wyleczdepresje.pl