BIPBIP

W związku z pojawiającymi się coraz częstszymi przypadkami osób zarażonych wirusem odry, w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. podjęto decyzję o szczepieniu ochronnym pracowników medycznych. Zakupiono 220 sztuk szczepionek PRIORIX, którymi w 2 dawkach, w odstępach 4 tygodni, zaszczepionych zostanie 110 pracowników szpitala. Szczepieniu od czwartku 03.01.2019 r. poddadzą się lekarze, pielęgniarki, diagności, technicy i inne zawody medyczne lub osoby z personelu, mające kontakt z pacjentami. Załoga szpitala prezentując postawę "Szczepimy, bo chronimy siebie i innych" jasno wyraziła aprobatę dla szczepień ochronnych.

Przypominamy, że odra jako ciężka wirusowa choroba zakaźna szerzy się drogą kropelkową a każdy chory może zakazić 18 osób z najbliższego otoczenia. Osoba, która wcześniej nie chorowała na odrę i nie została zaszczepiona jest podatna na zakażenie a w przypadku styczności z osobą chorą ulegnie zakażeniu z prawdopodobieństwem wynoszącym około 98%.

Najczęstszymi powikłaniami w wyniku przebytej odry są zapalenie ucha środkowego (które prowadzi do utraty słuchu), biegunki, zapalenie płuc, ostre zapalenie mózgu. Powikłania są szczególnie częste u dzieci poniżej 5 roku życia i dorosłych powyżej 20 roku życia.

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję