Informujemy, że w naszym szpitalu jest możliwość wykonania biopsji cienkoigłowej.
Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa (BAC) wykonywana jest pod kontrolą ultrasonografii (USG), jest niezwykle cenną diagnostyczną procedurą medyczną, przydatną we wczesnym rozpoznawaniu i różnicowaniu wielu schorzeń, w szczególności nowotworów.

Dotyczy przede wszystkim schorzeń: tarczycy, ślinianek, węzłów chłonnych, gruczołu piersiowego, tkanek miękkich podskórnych.
Zabieg wymaga zgody pacjenta.
Badanie jest płatne (1 guzek 150 zł, 2 lub więcej 250 zł), skierowanie nie jest wymagane. Warto mieć przy sobie wyniki badań. Więcej informacji udzielą Państwu pracownicy Rejestracji Centralnej pod numerem tel. +48 91 32 67 424 lub +48 91 32 67 322.

Zabieg wykonuje dr n. med. Małgorzata Barwijuk.