Zakończyliśmy pierwszą edycję tzw. lekcji szpitalnych w ramach których zapraszaliśmy świnoujskie przedszkolaki w wieku 5-6 lat do naszego Laboratorium. Ostatnia grupa, z przedszkola z Przytoru, odwiedziła nas 15 czerwca 2018 r.

To teraz trochę informacji:
* odwiedziło nas 147! dzieci,
* każde dziecko podczas wizyty otrzymało identyfikator, umożliwiający przebywanie na terenie laboratorium (ważny tylko w dniu spotkania),
* dzieci obejrzały z bliska wszystkie pracownie i bank krwi,
* największym hitem była "zamrożona" krew,
* zaprezentowaliśmy sprzęt i aparaturę laboratoryjną,
* kolejnym hitem była prezentacja ambulansu (w zależności od dostępności pojazdu),
* każde dziecko na zakończenie spotkania otrzymało Dyplom Przyjaciela Szpitala.

Planujemy kolejną edycję. Szczegółowe informacje podamy we wrześniu 2018 roku.

Na zdjęciu (prawie) cały zespół laboratoryjny, od lewej: Agnieszka Natorska (organizator/animator wizyt dzieci), Dorota Mielnicka, Ewa Kamińska, Agnieszka Trębicka (organizator/opieka merytoryczna wizyt dzieci), Bożena Tchir, Katarzyna Siewierska (opieka merytoryczna podczas wizyty dzieci), Elżbieta Plata oraz opiekun grupy przedszkolnej z Przytoru - p. Ewa Kazimierczak.

Wszystkim 147 dzieciakom i wychowawcom d z i ę k u j e m y  i najserdeczniej pozdrawiamy!!!