Dzień Diagnosty Laboratoryjnego został ustanowionym w 2011 roku przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych.

27 maja 1961 roku Heinrich J. Matthaei i Marshall Warren Nirenberg odkryli tajemnicę kodu genetycznego, a tym samym tajemnicę życia na ziemi. Odkryciem tym otwarto drogę do kolejnych dokonań genetycznych i biotechnologicznych.

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego jest szczególną okazją do promocji pracy diagnostów laboratoryjnych w medycznych laboratoriach diagnostycznych. W naszym szpitalnym Laboratorium pracują same kobiety, z którymi wczorajsze święto będziemy świętować dziś :)