Na kolejne spotkanie z cyklu „Morskie czytanie z Grupą Morską”, zaproszenie przyjęły członkinie i filary Klubu Literackiego „Na Wyspie”, panie Janina Miecznik oraz Ewa Bugajny. Janina Miecznik to bardzo aktywna emerytka, społecznik, ale przede wszystkim poetka, wrażliwa na otaczający świat.

Ewa Bugajny – emerytowana policjantka, choć absolutnie nie trzeba by było tego dodawać, ponieważ aktywnie uprawia sport, od wielu lat morsuje, a każdą ważną dla niej chwilę dokumentuje w swoim czarodziejskim notesie. Strofy jej wierszy są dla niej jak kartki z pamiętnika, przypominające najważniejsze momenty życia. Obie poetki natchnienie znajdują wszędzie: w przyrodzie, w ludziach, w zdarzeniach. Obie bardzo wrażliwe. Otwarte i przyjazne. Naszym pacjentom zaprezentowały wiersze swojego autorstwa. Popołudnie upłynęło w miłej, nostalgicznej atmosferze, na słuchaniu poezji i rozważaniu piękna tak wypowiedzianych myśli, uczuć i wrażeń.
[AN]
_______________________
Morskie Czytanie z Grupą Morską - cykl spotkań zaproszonych gości z pacjentami Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. Organizatorzy: Agnieszka Krawczyk, Dorota Konkolewska, Fajne Babki.