Jak odżywianie wpływa na nasze zdrowie psychiczne, w jaki sposób dzieci wyrażają swoje emocje - to niektóre z tematów tegorocznej edycji programu promocji zdrowia i zapobiegania zaburzeniom psychicznym realizowanym przez Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu.

Ferie to wyjątkowy, zimowy czas. Kadra świnoujskiej świetlicy środowiskowej Caritas zadbała by ich młodzież, szczególnie w tym okresie skoncentrowała uwagę na sobie. W czasie ferii wychowankowie świetlicy wzięli udział w zorganizowanych warsztatach prowadzonych przez specjalistów z naszego Szpitala. Prowadzący zwracali szczególną uwagę by ćwiczyć rozpoznawanie i nazywanie uczuć własnych, dbać o swoje samopoczucie psychiczne, w ten sam sposób, co zwraca się uwagę na dolegliwości i tak samo dbać o nie jak dbamy o kondycję fizyczną.