Czwarte spotkanie „Morskiego czytania z Grupą Morską” odbyło się 13 grudnia 2017 r. Przypominamy, że było to spotkanie dedykowane naszym pacjentom, mające na celu „oderwanie” ich od szpitalnego łóżka i zrelaksowanie poprzez zaproponowanie ciekawych pozycji książkowych.

Gościem Agnieszki Krawczyk była energiczna i silna kobieta – Justyna Lisiak, obecnie menadżer jednego ze świnoujskich hoteli a niegdyś pracownik jednego z najbardziej luksusowych statków na świecie. Opowiadała o swojej miłości do morza i ludzi, o fascynującej ale też bardzo wymagającej pracy na morzu, o przyjaźniach, które ze względu na okoliczności, umacniają się i nieprzerwanie trwają. Wszyscy z ogromną ciekawością słuchaliśmy opowieści Justyny o najbardziej wymagających klientach pływających hoteli. Justyna Lisiak jest pasjonatką historii, szczególnie tej dotyczącej okresu panowania Piastów. Zaznaczyła, że historykiem nie jest ale tereny województwa zachodniopomorskiego skrywają wiele tajemnic, które poleca odkryć także poprzez wyjątkowe książki: „Saga o Jarlu i Piastównach” Jerzego Bohdana Rychlińskiego czy „Królową” Elżbiety Cherezińskiej. Serdecznie zachęcała do zapoznania się z tymi książkami.

Spotkanie odbyło się jak zwykle przy poczęstunku przygotowanym przez „Fajne Babki”. Nie zabrakło też życzeń szybkiego powrotu do zdrowia , a że okres szczególny to i ciepłych radosnych świąt.