INFORMACJA DLA PACJENTÓW

Laboratorium Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły sp. z o.o. w Świnoujściu ul Mieszka I 4 tel: 91 32 67 449

Listopad miesiącem walki z rakiem prostaty

od 20.11.2017 do 30.11.2017

PSA w cenie 22 zł

PSA (specyficzny antygen sterczowy) jest glikoproteiną, która jest produkowana zarówno przez komórki zdrowego gruczołu krokowego, jak i przez komórki nowotworowe tego narządu. Jego fizjologiczna funkcja to udział w trawieniu białek będących składnikami płynu nasiennego, co powoduje upłynnienie nasienia. Od wielu lat PSA jest uważany za najlepszy marker nowotworowy gruczołu krokowego, wykorzystywany do rozpoznawania oraz różnicowania raka i łagodnego przerostu stercza. W onkologii znalazł również zastosowanie jako marker oceny skuteczności stosowanej terapii. Jest czułym wskaźnikiem wznowy procesu nowotworowego.

Na badania należy stawić się na czczo!

Laboratorium - ul. Mieszka I 4 (obok szpitala)

w godz. 7:15 – 10:00

Punkt pobrań - ul. Dąbrowskiego 4 (I piętro, pokój nr 127)

w godz. 7:15 – 9:00