Już po raz trzeci z inicjatywy Stowarzyszenia Grupa Morska - Cała Naprzód, 21września w świetlicy naszego szpitala, odbyło się spotkanie przeznaczone dla pacjentów. Tym razem gościem był pan Marek Mamica artysta malarz, który przeczytał naszym pacjentom fragment książki Czesława Centkiewicza „Czy foka jest biała?”.

Marek Mamica to mężczyzna o wysokiej kulturze osobistej, ratownik górski, niezwykle wrażliwy na otaczającą go naturę i ją właśnie najchętniej uwiecznia na płótnie. Maluje szpachlami w technice olejnej „alla prima”. Zaprezentował też wiele ze swoich malarskich dzieł w szpitalnej świetlicy. Rozmowa była na tyle interesująca, i smaczna! – bo słodki poczęstunek jak zwykle przygotowały zaprzyjaźnione z nami „Fajne Babki”, że spotkanie trwało blisko dwie godziny! Marka Mamicę przy sztaludze spotkać można na co dzień w Forcie Anioła. Dziękujemy za to przedsięwzięcie w imieniu pacjentów i własnym.