W dniu 08.09.2017 r. do szpitala dotarły 2 zakupione od AMZ Kutno S.A ambulanse transportu medycznego. Zakup był możliwy dzięki zwycięskiemu projektowi w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia przygotował po dialogu technicznym kierownik działu technicznego szpitala Marek Słaby. W dniu 09.09.2017 r. udostępniono mieszkańcom miasta na Placu Mickiewicza w Świnoujściu oba pojazdy.

Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz przekazał symbolicznie kluczyki do pojazdów matce chrzestnej pojazdów Elżbiecie Wiśniewskiej (wieloletniej pracownicy szpitala, na co dzień pielęgniarce OIOM). Kapelan szpitala Piotr Superlak dokonał poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa osób użytkujących ambulanse. Dzięki nabyciu tego taboru pacjenci szpitala będą mogli szybciej i w bardziej komfortowych warunkach dotrzeć na badania diagnostyczne lub kontynuację leczenia w innych zakładach leczniczych. Załoga szpitala serdecznie dziękuje mieszkańcom za oddane głosy na ten projekt.