W niedzielę 2 lipca 2017 r. o godz. 8.30 na Mszy Św. w Kościele p.w. Gwiazdy Morza w Świnoujściu odbyło się uroczyste pożegnanie Kapelana Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o.

Księdza Kanonika  Tadeusza Albańskiego. Celebrant w osobie Księdza Kanonika sprawował Mszę Św. w intencji chorych i służby zdrowia.

Prezes Zarządu Szpitala oraz przedstawiciele pracowników podziękowali za 35 lat posługi przy chorych. Z dniem 01.08.2017 r. Kapelanem Szpitala Miejskiego w Świnoujściu mianowany został Ksiądz Dziekan Piotr Superlak.